Secret Curse
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Secret Curse

AnasayfaHoşgeldiniz!Latest imagesKayıt OlGiriş yap

Uzaklaşma Ve Karşılaşma

2 posters
YazarMesaj
Ilsa Laurel Grabeel
I. Sınıf Slytherin
I. Sınıf Slytherin
Ilsa Laurel Grabeel

En Belirgin Özelliği: : Şizofrenik
Evcil Hayvanı: : Çinçilla
Galleon : 3

Uzaklaşma Ve Karşılaşma Empty
MesajKonu: Uzaklaşma Ve Karşılaşma   Uzaklaşma Ve Karşılaşma I_icon_minitimeÇarş. Mart 11, 2009 2:32 pm

Laurel Seçmen Şapka'yı çıkarıp binasına giderken Michael'a bakmıştı. O anı hatırlıyordu Baykuşhane'ye yol alırken. Oğlanın yüzündeki inanamama ifadesini görmüştü. Bu kendisini korkutmuştu çünkü Michael Slytherin'leri 'uyuz' olarak nitelendirmişti. Peki kendisinide mi onlar gibi görecekti? Binasına seçildiğinden beri onu sadece Büyük Salon'da görüyordu. Her geçen gün biraz daha uzaklaşmış olarak. Baykuşhaneye girince geniş pencerelerden birinin geniş pervazına oturdu. Michael'i buraya çağırmıştı ve bekliyordu. Gelecek miydi bilmiyordu ama bir yumru boğazını tıkıyordu kızın. Gözleri Slytherin renklerine bürülü kravatına yönelirken bütün sorunun saçma bir bina farkı olmamasını umuyordu. Kötü bir şey olacakmış gibi hissediyordu. Gözlerini yumdu bir süreliğine. Tekrar açtığında kapıya yöneltti bakışlarını ve bekledi, bekledi. Ona uzun saatler gibi gelen bir sürenin sonunda merdivenlerde ayak sesleri duyar gibi oldu. Michael'i üzmemek için üzgün yüz ifadesini meraklı ve sevimli haline getirerek gelen kişinin içeri girmesini beklemeye başladı...
Michael B. Solis
II. Sınıf Gryffindor
II. Sınıf Gryffindor

En Belirgin Özelliği: : İyimser
Kan Statüsü: : Safkan
Evcil Hayvanı: : Kedi
Galleon : 4

MesajKonu: Geri: Uzaklaşma Ve Karşılaşma   Uzaklaşma Ve Karşılaşma I_icon_minitimeÇarş. Mart 11, 2009 2:40 pm

Michael koridorları sürünerek geçmişti sanki.Slytherın'le problemi yoktu, ama Ilsa Gryffindor olsa belkidaha iyi hissedecekti kendini.Cüppesini Ortak Salonda bırakmıştı.Kravatı ise cebinden sallanıyordu.Belki sadece biraz rahatlamak içindi bu belkide Ilsa ile Gryffindor konularına girmemek istiyordu.Ayaklarını süre süre Baykuşhane merdivenlerine geldi.Kendini zorlayarak çıkıp ahşap kapıyı sessizce açtı.Umutsuz bir sesle.

'' Selam.Ne vardı? ''

Cümleler ağzında çıkar çıkmaz '' Daha sevimli olabilirdim. '' diye düşündü.Ilsa'ya bir an dahi bakmadan cebinden prlak kırmızı bir zarf çıkarıp baykuşlara yöneldi.
Ilsa Laurel Grabeel
I. Sınıf Slytherin
I. Sınıf Slytherin
Ilsa Laurel Grabeel

MesajKonu: Geri: Uzaklaşma Ve Karşılaşma   Uzaklaşma Ve Karşılaşma I_icon_minitimeÇarş. Mart 11, 2009 2:46 pm

Michael'in cümlesini duyunca bir an yüzündeki gülümsemenin donduğunu hissetti. Kendisini kötü hissetmeye başlamıştı. Bir şey söyleyecekken Michael bir baykuşa yönelmişti bile. Oturduğu pervazdan inerek tereddütle biraz yaklaştı arkadaşına. Yabancılaşamazlardı. Salak bir bina ayrımı ikisini küstüremezdi. En azından Laurel öyle diliyordu. Yüzündeki tüm rengin solduğunu biliyordu. Hafifçe yutkunduktan sonra dudaklarını araladı. Sesi kısık çıkmıştı. Sanki daha yüksek sesli konuşmasına olanak yokmuş gibi.

"Neden böyle davranıyorsun Michael? Neden.. Uzaklaştın benden?"

Sorarken acı çekiyordu. Zaten arkadaşları şuan için azdı. Kaybetmek istemiyordu. Özellikle de Michael'i. Turuncu saçlı eğlenceli arkadaşını kaybetmek istemiyordu ve onun eski halini çok özlüyordu. Ela gözleri onun kendisine dönük olan sırtındaydı. Eğer Michael kendisine doğru dönerse onun yüzüne bakıyor olacaktı. Kendisine bakmasını istese de sadece cevap bekliyordu sessizce...
Michael B. Solis
II. Sınıf Gryffindor
II. Sınıf Gryffindor

MesajKonu: Geri: Uzaklaşma Ve Karşılaşma   Uzaklaşma Ve Karşılaşma I_icon_minitimeÇarş. Mart 11, 2009 3:00 pm

"Neden böyle davranıyorsun Michael? Neden.. Uzaklaştın benden?"

Michael Ilsa'ya bakmamayı sürdürerek,

'' Bak, Slytherın'liler bir Gryffindor ile arkadaş olduğunu bilseler hoş karşılamazlar.Ve...Doğrusu pekte masumane bir binaya düşmedin. ''

Sırtını dönüp gri bir baykuşun bacağına zarfı beceriksizce bağladı.Hiddetle baykuşu dışarı çıkarıp,

'' Yakında anlarsın bunu.Demin Biçim Değiştirme koridorunda 6. sınıf bir Slytherın'in Hufflepuff'lı bir çocuğa lanet gönderdiği gördüm.Çocuk benim dönemimden.Bu zorbalık! Tabii birde bulanık demeleri. ''

Aklına Ilsa'nın küçük çocuklara saçma sapan büyüler yapması geldi.Düşünceleri aklından çıkarıp.

'' Seni hep Ravenclaw'da filan düşünürdüm. ''
Ilsa Laurel Grabeel
I. Sınıf Slytherin
I. Sınıf Slytherin
Ilsa Laurel Grabeel

MesajKonu: Geri: Uzaklaşma Ve Karşılaşma   Uzaklaşma Ve Karşılaşma I_icon_minitimeÇarş. Mart 11, 2009 3:08 pm

Michael'in dediklerini dinlerken titremeye başlamıştı Laurel. Nasıl böyle düşünebilirdi? Nasıl diğerleri gibi olacağını düşünürdü? Nasıl? Masumane bir binaya düşmemek ha. Sinirlenmeye başlamıştı ve kırılmıştı. Bir an nefes almayı unuttuğundan öksürdü ve hafifçe nefes aldıktan sonra konuştu.

"Nasıl onlar gibi olacağımı düşünebilirsin Michael? Hani senin için binaların bir önemi yoktu? Arkadaşlığımızın önüne bina ayrımı çıkabileceğini düşünemezdim hiç. Hem zorbalığı kabul edeceğimi nereden çıkardın? Tanrı aşkına sana ne oluyor?"
Konuşurken sesi titremişti ve gözlerinde de belirgin bir korku vardı. Onu kaybetmekten korkuyordu. Michael'in ise çekip gidebileceğini biliyordu...
Michael B. Solis
II. Sınıf Gryffindor
II. Sınıf Gryffindor

MesajKonu: Geri: Uzaklaşma Ve Karşılaşma   Uzaklaşma Ve Karşılaşma I_icon_minitimeÇarş. Mart 11, 2009 3:15 pm

''Nasıl onlar gibi olacağımı düşünebilirsin Michael? Hani senin için binaların bir önemi yoktu? Arkadaşlığımızın önüne bina ayrımı çıkabileceğini düşünemezdim hiç. Hem zorbalığı kabul edeceğimi nereden çıkardın? Tanrı aşkına sana ne oluyor?"

Michael tokat yemiş gibi yere bakmayı sürdürdü.Belkide Ilsa haklıydı.Belki sadece Mihael olayı abartıyordu.Zayıf bir sesle.

'' Ben...Ben...Bina ayrımı yapmıyorum.Sadece... ''

Sesi iyice zayıflaşmıştı.Boğazını yakan bir duygu konuşmasını engelliyordu.
Ilsa Laurel Grabeel
I. Sınıf Slytherin
I. Sınıf Slytherin
Ilsa Laurel Grabeel

MesajKonu: Geri: Uzaklaşma Ve Karşılaşma   Uzaklaşma Ve Karşılaşma I_icon_minitimeÇarş. Mart 11, 2009 3:22 pm

"Sadece ne Michael? Eğer beni istemiyorsan bunu açıkça söyle." dedi Laurel artık kendisini tutmayarak. Sesi iyice çatallaşmış ve kırgınlığı belli olmuştu. Gözleri hafifçe kızarırken bedeni titremeye başlamıştı. Ağlamaması gerekiyordu, ağlayamazdı. Michael'in önünde ağlayamazdı. Gözlerini onun gözlerine dikerek bakarken dudağı titremeye başlamıştı. Eğer giderse onu çok özleyeceğini biliyordu. Hayatında bu kadar önemliyken kaybedemezdi onu, hayır..
Michael B. Solis
II. Sınıf Gryffindor
II. Sınıf Gryffindor

MesajKonu: Geri: Uzaklaşma Ve Karşılaşma   Uzaklaşma Ve Karşılaşma I_icon_minitimeÇarş. Mart 11, 2009 3:28 pm

"Sadece ne Michael? Eğer beni istemiyorsan bunu açıkça söyle."

Michael biraz tereddütle Ilsa'ya baktı.Sanki yıllardır ilk defa görüyordu onu.Ilsa'yı seviyordu ama onun Slytherın'de olması sadece bir düşünce gibi gelmişti tren'de.Kendini biraz toparlayıp daha gülü bir sesle.

'' Bunu nereden çıkardığını bilmiyorum.Seni sadece iki tane aile yemeğinden tanıyorum- ''

Sesi yine incelmişti. '' -umarım yanlış tanımamışımdır. '' diye içinden tamamladı cümlesini.

Ilsa Laurel Grabeel
I. Sınıf Slytherin
I. Sınıf Slytherin
Ilsa Laurel Grabeel

MesajKonu: Geri: Uzaklaşma Ve Karşılaşma   Uzaklaşma Ve Karşılaşma I_icon_minitimeÇarş. Mart 11, 2009 3:36 pm

Bu cevapla birlikte Laurel'in yüz ifadesi dondu , bakışlarındaki canlılık yerini ölü bir ifadeye bırakırken kızın dudakları titremeye başlamıştı. Bakışlarını yere indirirken şimdiye kadar geçirdikleri zamanın bir yalan olup olmadığını düşünmeye çalıştı. Gözyaşları gözünü yakarken sormak istediği sorular onun canını yakıyordu.

"Belki de sadece.. Ben.. Ben sana.. Değer vermiştim ve.." devamını getiremedi. Gözyaşları yanağından süzülürken o sertçe eliyle damlaları silmişti. Kaçmamak için kendisini zor tutuyordu. Kaçıp gitse revire kaldırtacaktı kendisini biliyordu. Böyle bir şey olursa Michael üzülür müydü acaba? Yoksa güler miydi? Onun gözlerine bakmadan yere baktı. Eğer gözlerine bakarsa daha kötü olacağını biliyordu. Yine de onu tamamen hatırlamak istiyordu. Ela gözlerini onunkilere yöneltti. Kırgın ve affetmeye hazır bir bakıştı bu...
Michael B. Solis
II. Sınıf Gryffindor
II. Sınıf Gryffindor

MesajKonu: Geri: Uzaklaşma Ve Karşılaşma   Uzaklaşma Ve Karşılaşma I_icon_minitimeÇarş. Mart 11, 2009 3:42 pm

"Belki de sadece.. Ben.. Ben sana.. Değer vermiştim ve.."

Michael acı acı Ilsa'ya baktı.Saçmaladığının farkındaydı, hemde çok saçmalamıştı. '' Alt tarafı bir bina. '' diye düşündü.Buruk bir gülümseme ile Ilsa'ya bir adım kadar yaklaştı.

'' Şey..Ben..Üzgünüm... ''

Kendini ifade ettiğini sanarak Ilsa'ya çekingen bir gülümseme gönderdi.
Ilsa Laurel Grabeel
I. Sınıf Slytherin
I. Sınıf Slytherin
Ilsa Laurel Grabeel

MesajKonu: Geri: Uzaklaşma Ve Karşılaşma   Uzaklaşma Ve Karşılaşma I_icon_minitimeÇarş. Mart 11, 2009 3:48 pm

Michael'e sarıldı aniden. Sonra koluna hafifçe vurarak gülümsedi. Onun gözlerine bakarken "Bir daha sakın böyle söyleme tamam mı? Alt tarafı bir bina. Hem ben senin kafadanım unuttun mu? Daha okulda kaos yaratacağız ama sen böyle yaparsan olmaz ki." dedi gülümseyip. Michael'i yanağından öptü. Öptükten sonra hafifçe geri çekildive acaba kızdı mı diye baktı ona. Hafifçe kızarsa da bunu Michael'in farketmemesini umdu. Masum masum Michaek'e bakarak gülümsedi. Ona kızgın kalamazdı ki zaten.
Michael B. Solis
II. Sınıf Gryffindor
II. Sınıf Gryffindor

MesajKonu: Geri: Uzaklaşma Ve Karşılaşma   Uzaklaşma Ve Karşılaşma I_icon_minitimeÇarş. Mart 11, 2009 3:54 pm

Michael Ilsa'nın ona sarılmasına titrek titrek karşılık verdi.

"Bir
daha sakın böyle söyleme tamam mı? Alt tarafı bir bina. Hem ben senin
kafadanım unuttun mu? Daha okulda kaos yaratacağız ama sen böyle
yaparsan olmaz ki."

Michael buruk bir gülümseme ile,

'' Evet...Biliyorum. ''

Ilsa'nın onu öpmesi üzerine biraz utanan Michael,

'' Bu iyi geldi sanırım... ''
Ilsa Laurel Grabeel
I. Sınıf Slytherin
I. Sınıf Slytherin
Ilsa Laurel Grabeel

MesajKonu: Geri: Uzaklaşma Ve Karşılaşma   Uzaklaşma Ve Karşılaşma I_icon_minitimePtsi Mart 16, 2009 7:10 pm

"İyi geldi demeek. Bak sen. O zaman bu daha iyi gelir belki Michael?" dedi Laurel gülüp Michael'i gıdıklamaya başladı. Konunun ve öpücüğün dağılması için gıdıklamıştı aslında ve bu konu kapandığı için de mutluydu. Michael iki büklüm olunca kahkaha atmaya başladı mutlu mutlu.. Onu güldürmek hoşuna gidiyordu. Güldüğünde yüzünün kızarmasını falan. Aslında ikisi dış dünyada sürekli şakalar yaparak ceza alan insanlardı ve arada sırada beraber planlar yaparlardı. Okul için yazın plan yapmalarını hatırlıyordu. Michael'de bir hafta kalmıştı ve onu kaybetmek istemiyordu. Onu kaybetme düşüncesi kendisini rahatsız ediyordu ve kendisine ne olduğunu anlayamıyordu kız...
Michael B. Solis
II. Sınıf Gryffindor
II. Sınıf Gryffindor

MesajKonu: Geri: Uzaklaşma Ve Karşılaşma   Uzaklaşma Ve Karşılaşma I_icon_minitimeC.tesi Mart 21, 2009 11:22 pm

" İyi geldi demeek. Bak sen. O zaman bu daha iyi gelir belki Michael? "

Michael konunun değişmesine sevinmişti.Şapşal bir gülümsemeyle,

'' Sandığımda gıdıklayan şekerlerden var. Yanlışlıkla Cadılar Bayramında cebine düşebilirler. ''

Halinden memnun bir ifadeyle baykuşhanenin büyük pencerelerinden birinin kenarına oturdu.Sevimsiz gözlerle onu izleyip öten bir baykuşa,

'' Kendine öt! ''
Ilsa Laurel Grabeel
I. Sınıf Slytherin
I. Sınıf Slytherin
Ilsa Laurel Grabeel

MesajKonu: Geri: Uzaklaşma Ve Karşılaşma   Uzaklaşma Ve Karşılaşma I_icon_minitimeC.tesi Mart 21, 2009 11:25 pm

Michael'in yanına otururken masum masum gülümsüyordu çocuğa. Baykuşa dediği sözü duyup gülmeye başlamış ve nefes almak için de gülmesini kesmeye çalışmıştı. Baykuş huysuz bir ötüşle uçup kendilerinden uzaklaşırken Laurel zar zor gülmesini kesmişti. Michael'a bakarken
"Ee bir planın var mı? Ne yapacağız?" diye sordu.
Michael B. Solis
II. Sınıf Gryffindor
II. Sınıf Gryffindor

MesajKonu: Geri: Uzaklaşma Ve Karşılaşma   Uzaklaşma Ve Karşılaşma I_icon_minitimeC.tesi Mart 21, 2009 11:30 pm

Michael ciddi bir ses tonu ile,

'' Sen daha okulda yenisin.Göze batmaman gerek.Burada uslu uslu oturup baykuşlarla oyna. ''

Şen, neşeli bir kahkaha patlatıp cebinden çıkardığı eski bir yoyo ile oynamaya başladı.
Ilsa Laurel Grabeel
I. Sınıf Slytherin
I. Sınıf Slytherin
Ilsa Laurel Grabeel

MesajKonu: Geri: Uzaklaşma Ve Karşılaşma   Uzaklaşma Ve Karşılaşma I_icon_minitimeC.tesi Mart 21, 2009 11:33 pm

Michael'in dedikleriyle tek kaşını kaldırıp kollarını kavuşturarak bakmaya başlamıştı. Ciddi duran yüz ifadesi bir süre sonra kahkahasıyla bozulmuştu. Laurel yine ciddileşmeye çalıştı ve gülmemek için kendisini zor tuttu. "Baykuşlarla oyna mı? Uslu dur mu? Baykuşlar tamam ama uslu durmanın baan pek uymayacağını biliyorsun değil mi canım?" dedi dil çıkararak. Yapmayacağı tek şey varsa o da bütün bir yıl boyunca hiçbirşey yapmadan oturup boş boş zaman geçirmekti.
Michael B. Solis
II. Sınıf Gryffindor
II. Sınıf Gryffindor

MesajKonu: Geri: Uzaklaşma Ve Karşılaşma   Uzaklaşma Ve Karşılaşma I_icon_minitimeC.tesi Mart 21, 2009 11:36 pm

"Baykuşlarla oyna mı? Uslu dur mu? Baykuşlar tamam ama uslu durmanın baan pek uymayacağını biliyorsun değil mi canım?"

Michael sakin bir sesle,

'' Daha geleli bir hafta oldu.Benimo kuldaki ilk kural çiğnemem dönemin ortalarında olmuştu. ''

Gülümseyip sırtını pencere pervazına dayadı.Yoyonun dönerken etrafa saçtığı buharı asasının ucuyla yönetmeye çalışıyordu.
Ilsa Laurel Grabeel
I. Sınıf Slytherin
I. Sınıf Slytherin
Ilsa Laurel Grabeel

MesajKonu: Geri: Uzaklaşma Ve Karşılaşma   Uzaklaşma Ve Karşılaşma I_icon_minitimePaz Mart 22, 2009 10:34 am

"Kuralları çiğnedim mi ki şimdi? Hem yoyoyu nasıl öyle atıp tutabiliyorsun? Büyük bir başar.ı" dedi Laurel Michael'in elindeki cisime bakarken. Çocuğa biraz daha yakınlaşmış ve gözlerini ona yöneltirken cevap beklemişti. Yüz ifadesine bakarken gülmeye başlamıştı hafiften.
Michael B. Solis
II. Sınıf Gryffindor
II. Sınıf Gryffindor

MesajKonu: Geri: Uzaklaşma Ve Karşılaşma   Uzaklaşma Ve Karşılaşma I_icon_minitimePaz Mart 22, 2009 11:56 am

"Kuralları çiğnedim mi ki şimdi? Hem yoyoyu nasıl öyle atıp tutabiliyorsun? Büyük bir başarı''

Michael yoyonun kendi kendine dönmesini gururla izleyerek,

''Etkileyici başarı...''

Uzaklaşma Ve Karşılaşma
1 sayfadaki 1 sayfası